Latvijas Universitātē (LU) jau trešo gadu tiek īstenota Inovāciju grantu programma studentiem, kuras mērķis ir sekmēt studējošo inovācijas spēju, kā arī risināt uzņēmējiem un sabiedrībai nozīmīgus jautājumus. Lai tas izdotos, ir nepieciešams privātpersonu un uzņēmēju atbalsts. Ziedot un stiprināt gudros var LU fonda ziedojumu pieņemšanas vietnē www.ziedot.lu.lv

“Īpaši ceram un paļaujamies uz LU absolventu, kas izveidojuši veiksmīgu karjeru, dāsnumu un atsaucību. Atcerēsimies, cik mums katram reiz bija svarīgs citu atbalsts un uzmundrinājums, jo pirms mēs noticējām sev, kāds gudrāks bija noticējis mums. Ziedojot mēs palīdzēsim radīt nākamo talantīgo inovatoru paaudzi,” uzsver LU un Microsoft inovāciju centra vadītāja prof. Signe Bāliņa.

Līdz 2022. gadam programmas ietvaros paredzēts sasniegt ambiciozus rezultātus.  Kopumā programmas aktivitātēs plānots iesaistītie 3000 motivētākos studentus, kā arī īstenot vismaz 10 lietišķus pētījumus un radītās 100 inovācijas. Būtiska programmas sastāvdaļa ir inovāciju prakses, iecerēts, ka programmā sadarbībā ar uzņēmējiem tiks izveidotas 300 prakses vietas studentiem.

Programmas viens no atbalsta virzieniem ir LU studentu Biznesa inkubatora darbības attīstība, kā arī ikgadējā starptautiskā IceBreaker festivāla un Jauno tehnoloģiju & inovāciju dienas rīkošana, kā arī dažādi hakatoni un inovāciju kursi studentiem.

Programmas veiksmes stāstus klausies Radio NABA un lasi: https://www.lumic.lu.lv/inovaciju-granti-studentiem/radio-naba-raidijumu-cikls/

Vairāk par programmu: https://www.lumic.lu.lv/projekti/latvijas-universitates-inovaciju-granti-studentiem/

Programma tiek līdzfinansēta no ERAF projekta "LU Inovāciju granti studentiem", ziedojumus administrē LU fonds. Tā sabiedriskā labuma statuss nodrošina nodokļu atlaides gan privātpersonām, gan uzņēmumiem. Katrs ziedojums dos iespēju LU saņemt lielāku Eiropas Savienības finanšu apjomu.  

Par LU fondu

Jau kopš 2004. gada Latvijas Universitātes fonds nodrošina iespēju mecenātiem un sadarbības partneriem atbalstīt gan LU, gan citas vadošās Latvijas augstskolas, tā investējot Latvijas nākotnē. LU fonda prioritātes ir atbalstīt izcilākos studentus un pētniekus, veicināt modernas mācību vides izveidi, kā arī universitātes ēku būvi un rekonstrukciju.

Papildu informācija:
Evija Ansonska,
LU Inovāciju granti studentiem projekta sabiedrisko attiecību konsultante
Mob. tālr.: 26011887, e-pasts: evija.ansonska@lu.lv

Dalīties